Výstavba dešťové kanalizace v centru Jablonce nad Nisou nezačala 🎧

  • 02.09.2019
  • 16:46
  • Autor: Petr Mikula

Plánovaná výstavba dešťové kanalizace v centru Jablonce nad Nisou dnes nezačala. V posledních hodinách se totiž čtyři místní podnikatelé odvolali proti stavebnímu povolení, což se magistrát dozvěděl až v pondělí ráno. Ulice Budovatelů je tak zatím průjezdná.

Dlouho avizovaná uzavírka vytížené křižovatky Poštovní - Budovatelů v dolním centru Jablonce nad Nisou neměla dlouhého trvání - skončila totiž už po pár hodinách. „Dostali jsme odvolání ke stavebnímu povolení stavby dešťové kanalizace, a to i přesto že jsme s dotyčnými stěžovateli vedli poměrně intenzivní jednání. Měli jsme za to, že jsme našli shodu a nepředpokládali jsme proto, že využijí tento institut a v poslední den lhůty těsně před koncem otevírací doby podatelny magistrátu podali odvolání,“ vysvětlil situaci náměstek jabloneckého primátora pro rozvoj Jakub Chuchlík.

Podnikatelé, kteří odvolání podali přitom přiznávají, že jim nejde o projekt dešťové kanalizace, ale nelíbí se jim poslední verze projektu prodloužení tramvajové trati, které má v ulici následovat. „Účel nezastírám. Po celou dobu jsme se snažili vyjednávat s městem. V jádru proti tramvaji nejsme, nicméně původní plány byly takové, že tramvaj vedla na protilehlé straně. Na podzim loňského roku se plány změnily. Zjistili jsme, že se tramvaj naplánovala místo parkoviště. Prodejna našeho sortimentu bez parkoviště nemůže fungovat. V podstatě se jen bráníme,“ zdůvodnil svůj krok jeden ze stěžovatelů Jindřich Horák.

Řidiči, ale s uzavírkami stejně musí počítat, protože vedle výstavby dešťové kanalizace zde probíhají i další akce. „Jedná se o rekonstrukci splaškové kanalizace, což dělá SVSka, a jedná se o rekonstrukci plynovodu. Tyto akce jsou akcemi samostatných investorů, které jsou jen v místě a čase koordinované,“ upozorňuje Chuchlík. To tedy prý znamená, že i když se v pondělí kolem třinácté hodiny ulice Budovatelů opět otevřela, průjezdná zůstane jen zhruba týden. Všechna opatření týkající se MHD zůstanou podle původních plánů.

Tramvaj mezi Vratislavicemi a Jabloncem nad Nisou přestala jezdit už v neděli. A právě hned v neděli zmizely koleje u bývalých městských lázní. Právě v kolejišti už teď pracují plynaři. Práce severočeské vodárenské společnosti by se pak měly rozeběhnout za týden.

Kauzy

DSÚK nemůže převzít autobusy od Zlineru 🎧