Krize v Jablonci vrcholí. Skončí celé vedení města?

  • 15.08.2019
  • 11:07
  • Autor: Petr Mikula

Zprávy ze severu pro vás sledují jabloneckou krizi. Přinášíme nejvíce informací. Pro nejrychlejší zprávy sledujte facebook.com/zpravyzeseveru a twitter.com/zpravyzeseveru!

O krizi jablonecké koalice jsme Vás informovali jako první už v pondělí večer. V úterý oznámili krizi Piráti a Společně pro Jablonec na tiskové konferenci o střetu zájmů primátora jako jednatele společnosti Grepa Networks. Primátor Kroupa (ANO) na to reagoval, že koalice už v tuto chvíli neexistuje. Dnes zasedá Rada města, kde chce Milan Kroupa prosadit usnesení, že město stojí o to, aby Grepa zajišťovala přenos dat z městského kamerového systému. V opačném případě linky odpojí. Piráti a Společně pro Jablonec nám přitom večer potvrdili, že nehodlají požadavkům primátora vyhovět.

Následovat by mělo mimořádné zastupitelstvo, kde pravděpodobně dojde k odvolávání členů vedení města navzájem s pomocí opozice. Lze tak usoudit z některých vyjádření na sociálních sítích i zpráv od jednotlivých zastupitelů, které poslali Zprávám ze severu.

Jablonecký primátor Kroupa například na svém Facebooku v odpovědi manželce svého náměstka Idě Chuchlíkové (Piráti) napsal: „Je rovněž velmi pravděpodobné, že mě zítra zastupitelstvo odvolá a z politiky tak navždy odejdu.“ Zprávy ze severu kontaktovali i někteří zastupitelé, kteří si ale nepřáli být jmenováni: „Město bude řídit Ida (Chuchlíková) ústy Jakuba, sestaví menšinový dreamteam s podporou zastupitelů se smyslem pro humor,“ naznačil politik hnutí ANO. „ODS podpoří odvolání pirátů a změny z vedení radnice,“ nám zase napsal člověk z nejsilnějšího zastupitelského klubu, jehož strana v loňských volbách vyhrála, ale nakonec se proti ní spojilo právě druhé ANO s Piráty a Společně pro Jablonec (Změna + KDU-ČSL). Divokému odvolávání nasvědčují i slova jednoho z Pirátů: „Určitě se ta situace posune a asi se to hodně pročistí.“

Pro nejrychlejší zprávy o vývoji krize v Jablonci nad Nisou sledujte sociální sítě Zpráv ze severu:

Facebook: facebook.com/zpravyzeseveru

Twitter: twitter.com/zpravyzeseveru

Kauzy

DSÚK nemůže převzít autobusy od Zlineru 🎧